ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14666594
*
nr 1466 6594
Spegel
förgylld, 125x61 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 21:04:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 11:40:47
1
100 kr
9/5 17:48:28
2
300 kr
9/5 20:44:45
3
200 kr
9/5 20:44:45
2
250 kr (Budbetjänt)
9/5 20:44:55
3
400 kr
9/5 20:56:13
2
450 kr
9/5 20:56:28
2
500 kr
9/5 20:57:11
3
500 kr
9/5 20:57:11
2
500 kr (Budbetjänt)
9/5 20:59:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1466 6594
Spegel
förgylld, 125x61 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 11:40:47 | 1 | 100 kr |
9/5 17:48:28 | 2 | 300 kr |
9/5 20:44:45 | 3 | 200 kr |
9/5 20:44:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
9/5 20:44:55 | 3 | 400 kr |
9/5 20:56:13 | 2 | 450 kr |
9/5 20:56:28 | 2 | 500 kr |
9/5 20:57:11 | 3 | 500 kr |
9/5 20:57:11 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/5 20:59:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27